054-8046746 
        tdTeamDynamics@gmail.com

 

מאמרים

 

מה זה ODT (ומה זה לא)?
מאמר זה נכתב לעשות סדר במושג (ODT (OUTDOOR TRAINING. להסביר מה הופך סדנא לאימון שטח ומה שייך יותר לקטגוריית ימי הכיף והפעלות למבוגרים.
קרא עוד

 

סדנאות מנהלים וגיבוש מנהלים - בחוץ או בפנים

מאמר זה סוקר את הייתרונות בסדנאות מנהלים במתווה חוץ (ODT) או במתווה חוץ מדומה IDT
 

האם אתם מתלבטים היכן לקיים את סדנת המנהלים הבאה שלכם - בפנים (INDOOR) או בחוץ (Outdoor)? דר' רוגר גרינווי (Roger Greenway) חוקר ומנחה ותיק מונה בספרו" Experiential Learning"  דווקא את הדמיון והאלמנטים המשותפים לשני העולמות הללו ובלבד שהלמידה תהיה התנסותית. רגע לפני, חידוד מושגים: סדנאות ODT (Outdoor Training) מביאות את המשתתפים למקומות וסיטואציות לא מוכרות בסביבה הטבעית, (לדוגמא: מעבר בסבך, טיפוס, חצייה של אזוריי קשים למעבר, פעילות במים על גבי רפסודות וכו...) בסדנאות מנהלים ODT בסביבת IDT(Indoor Training) המנחה יוצר עבור המשתתפים תרחיש מדומה של סביבה חיצונית הכולל משימות הישרדות, היתקעות על אי בודד, פריצה מהכלא טיפוס אל ההר וכו...) 
קרא עוד


 

 

פעילות בניית צוות (ODT ו-IDT) - כיצד לתכנן פעילות שבאמת עובדת

 ודאי יצא לך להיות מעורב באירוע\תרגיל גיבוש או בניית צוות בשלב כלשהו בקריירה שלך. ייתכן שזה היה יום כיף בבריכה, פעילות ODT, פיקניק, יום ספורט של המשרד או אפילו סוף שבוע מטעם העבודה. אבל, ללא קשר לדרגת ההנאה שלך ושל חברייך מהיום או התרגיל, מה קרה כשחזרתם, אתה והקולגות, למשרד? האם הם חזרו להרגלים הקודמים שלהם – אולי התעוררו ויכוחים סביב מטלות קטנות, או שמא אנשים סרבו לשתף פעולה זה עם זה? 'יום הכיף' היה אולי הפוגה נעימה מהשגרה, אבל האם מישהו מעמיתיך לעבודה השתמש בלקחים שעלו ברגע שחזרתם למקום העבודה?

לעיתים קרובות מדי מנהלים מתכננים פעילות מבלי לקבוע מטרות ברורות ומבלי לחשוב מבעוד מועד על התוצאות. פעילויות כאלה נוטות להיות בזבוז זמן – ומנהלים מאבדים לעיתים את ההערכה של הצוות, כאשר הם מתכננים פעילויות שלא באמת מסייעות למעורבים בהם.

קרא עוד

 

אמון ב-19 נקודות

1. עשה מה שאמרת:זה כנראה הצעד החשוב ביותר לבנייה של בסיס אמון. לפחות נסה לעשות זאת. גם אם מדובר בדברים קטנים, ביטול או כישלון בעמידה בהבטחות תסדוק את האמון. ומספיק מקרים כאלה יגרמו לבסיס הקשר לקרוס.

2. אל תשקר לעולם: נשמע קל, נכון? לא תמיד. זה קל באופן מתמיה למצוא את עצמך מספר שקר לבן קטן להגן על חברך, אהובך או אפילו הוריך. ברם, אם תאמר את האמת אפילו כשהאמת לא נעימה, תזכה לאמונם של אחרים, הרבה יותר.

קרא עוד

 

מאמרים בנושא ODT, מאמרים בנושא בניית אמון

 

ממה להמנע בתיכנון פעילות בניית צוות (טיפים)

אם את\ה מחפש\ת פעילות או אירוע צוותי עבור העובדים או המנהלים בארגון איך תוכל\י להקפיד שהאירוע לא יהפוך לאירוע שאנשים מפחדים ממנו או מתלוננים עליו? הטיפים הבאים יעזרו:
קרא עוד

 

 

מבוא למנהיגות

טיפים וטכניקות לפיתוח מנהיגות

דף זה הינו מדריך כללי למנהיגות אתית (Ethical) מתקדמת.

כנראה קל יותר להסביר ולהבין את טיבעה של מנהיגות טובה מאשר להיות מנהיג טוב בפועל. מנהיגות טובה דורשת איכויות אנושיות עמוקות הרבה יותר מתובנות קונבנציונליות של סמכות.

בעידן המודרני מנהיגים טובים היוו כוח מאפשר העוזר לאנשים וארגונים להגיע לביצועים ולהתפתח, מה שממצביע על כך שיישור קו מתקדם הושג בין צרכיהם של אנשים לבין מטרות הארגון.

הרעיון המסורתי של המנהיג כזה שעומד בראש הפירמידה ההיררכית הפך בימנו אנו להערכה לוקה ביותר של מהי מנהיגות אמיתית.
קרא עוד

 

 

החזר על ההשקעה באימון הוא רק חלק מהתמונה

 אנו עובדים היום בסביבת עבודה שבה הלחץ להביא תמורה על השקעות האימון והדרכה (ROI(Return On Investment גובר.

זוהי תופעה מובנת ומקורה בתחושה של מנהלי כוח אדם שעל מנת להציג יצירת ערך, עליהם לישר קו בין שיטות המדידה שלהם לבין שיטות המדידה של שאר הארגון העסקי ולהציג יעילות בשפה הכלכלית של הארגון.

קרא עוד

 

במה תורמת פעילות ODT לנוער?
ODT – לנוער.
מושג ההאוטדור (ODT) התפתח ע"י קורט האן. מורה יהודי ממוצא גרמני שהיה חלוץ הדרך.
קורט הבין כי אופן החיים והתפתחות המודרניזציה חוסכת מהילד חוויות הכרחיות לגדילה, התעצבות אישיותית ויכולות חברתיות.

קרא עוד

 

12 טיפים ונקודות לבניית צוות
בכל מקום עבודה אנשים מדברים: על בניית צוות, עבודת צוות ו-'הצוות שלי', אך מעטים מבינים איך ליצור את החוויה של עבודת צוות או כיצד לבנות צוות יעיל ואפקטיבי. השתייכות לצוות, במובן הרחב ביותר של המילה, נובע מהתחושה של שייכות למשהו גדול ממך. יש לכך קשר הדוק להבנה שלך בנוגע למשימות והיעדים של הארגון אליו אתה משתייך.

            בסביבה מעודדת צוותיות, אתה תורם להצלחה הכוללת של הארגון. אתה עובד עם עמיתים לארגון ולצוות לייצר את התוצאות הללו. למרות שיש לתפקיד שלך פונקציה מסוימת ואתה משתייך למחלקה מסוימת, אתה שותף עם חברים אחרים בארגון בצורך להשיג את המטרות הארגוניות. התמונה הגדולה, היא המניעה אותך לפעולה; תפקידך קיים על מנת לשרת את התמונה הגדולה.

יש להבדיל בין התחושה הכללית של עבודת צוות לבין המשימה לבנות צוות אפקטיבי תקין המיועד לטפל במשימה נקודתית.

 קרא עוד

 

כיצד לתכנן פעילות לבניית צוות\גיבוש עבור כנסים וישיבות

מאמר זה יעסוק בניצול זמן של כנסים או ישיבות לבנייה וגיבוש של הצוות והעובדים. פעילות גיבוש ובניית צוות איכותית יכולה להיות מנוף חזק למסרים ולהבנה של נקודות מפתח העולות בכנס. לדוגמא, כנס בנושא יזמות שיכלול פעילות הדורשת מהמשתתפים לגלות יוזמה בכדי להצליח, או כנס בנושא תכנון וניהול משא ומתן הדורש מהמשתתפים לנהל משא ומתן כקבוצות או כבודדים, יכול להחדיר את המסרים שבהם עוסק הכנס ולהוות התנסות מעשית המספקת שלל אנאלוגיות ונקודות התייחסות.

ההחלטה באיזו פעילות לבחור או האם בכלל לבחור פעילות יכולה להיות מאתגרת ביותר, כך שאם אתם שוקלים את העניין ברצינות קבלו 5 טיפים לבחירה של אסטרטגיות בניית צוות וגיבוש בכנס הקרוב.

קרא עוד

 

 

 

 

איך לבחור ספק סדנאות שטח- (ODT (OUTDOOR TRAINING

כמו בכל סוג של הדרכה ואימון, בחירה בספק פעילות ללמידה התנסותית ואימון בשטח (ODT\OUTDOOR TRAINING) יכולה להיות מבלבלת ומלחיצה, אך הבחירה היא עדיין עניין קריטי להצלחת הפעילות או האימון! המגוון האין סופי של פעילויות המשווקות תחת המושג ODT, סדנאות שטח או סדנאות מנהלים למיניהן, מקשה על הבחירה ובאין קריטריון ברור לאיכות ולתוכן, הפעילות עלולה להפוך לאכזבה.

קרא עוד

 

 

תכנון סדנאות מנהיגות – המאמר שאתם חייבים לקרוא! 

ניצול מרבי של הזדמנויות מנהיגותיות

אחד האתגרים המרכזיים בתכנון תוכניות לפיתוח מנהיגות (במיוחד תוכניות קצרות טווח) הוא יצירת מספיק הזדמנויות להנהגת הקבוצה עבור כל אחד מהמשתתפים. קורסים לבניית מיומנויות עבודת- צוות הן פשוטים יותר מכיוון שהמשתתפים הם תמיד חלק מהצוות. לעומת זאת בקורסים ותוכניות מנהיגות כל משתתף מתנסה בהובלה רק כאשר הגיע תורו להיות המנהיג. כתוצאה מכך, בקורסים קצרים, לכל משתתף עלולה להיות רק הזדמנות אחת לחוות את עמדת המנהיג.

 

  • אז מה אפשר לעשות להגדיל את הזמן היחסי שבו כל משתתף נמצא בעמדת מנהיגות.
  • ומה אפשר לעשות על מנת להגביר את מספר הפעמים בהם יוכל כל משתתף לחוות את תפקיד המנהיג במהלך הקורס.

 קרא עוד

 

איך לחשוב כמו מקגיוור - חדשנות ויצירתיות

ירים את ידו כל מי שמכיר את תוכנית הטלוויזיה מקגייבר. הדמות הראשית הוא איש יוצא דופן. העלילה די קבועה. הוא סוכן חשאי שמומחה בהיחלצות ממצבים כמעט בלתי אפשריים.
יש לו יכולת מרשימה לקחת כל חפץ יומיומי מהסביבה המיידית ולהסב אותו למציאת פיתרון לבעיה. הוא יכול להפוך ארון קבורה לאופנוע ים לצורך מילוט. הוא יכול לנטרל פצצה גרעינית באמצעות סיכת ראש. באחד מהפרקים האהובים עלי הוא בונה פצצה לטווח רחוק בעזרת, גומייה, אסלה, צינור גז, ונורה. הוא הסמל אוניברסלי לתושייה, יכולת המצאה ויצירתיות.
אם ננתח את פעולותיו בכל פרק, ישנם 4 עקרונות בסיסיים שמסייעים לו בהצלחתו.
אני קורא להם ארבעת המאפשרים של היצירתיות:
קרא עוד

 

 

מודל ה-SCAMPER לחשיבה יצירתית

 

סקמפר הינה טכניקה המאפשר לך להתניע את היצירתיות שלך, ומסייעת לך להתמודד עם כל אתגר איתו אתה מתמודד.

ביסודה, סקמפר הינה רשימה לצרכים כלליים המכילה שאלות שאמורות לעודד רעיונות חדשים- סקמפר היא גם קלה לשימוש וגם מפתיעה בעוצמתה. השיטה נוצרה על ידי בוב אברל (Bob Eberle) בשנות השבעים המוקדמות וללא ספק עמדה במבחן הזמן.
קרא עוד

odt odt odt 
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים