18 +1 טיפים לבניית אמון

1. עשה מה שאמרת: זה כנראה הצעד החשוב ביותר לבנייה של בסיס אמון. לפחות נסה לעשות זאת. גם אם מדובר בדברים קטנים, ביטול או כישלון בעמידה בהבטחות פוגעת באמון, ומספיק מקרים כאלה יגרמו לבסיס הקשר לקרוס.

2. אל תשקר לעולם! נשמע קל? לא תמיד. זה קל באופן מתמיה למצוא את עצמך מספר שקר לבן קטן להגן על חברך, אהובך או אפילו הוריך. ברם, אם תאמר את האמת אפילו כשהאמת לא נעימה, תזכה לאמונם של אחרים הרבה יותר.

3. נדב מיידע – כאשר עולה ההזדמנות להיות מעורפל, אל תיקח אותה! נדב מיידע למאזין שלך להוכיח לו שאין לך מה להסתיר.

דוגמא לפגיעה באמון: “איך הייתה הפגישה עם עורך הדין?” “היא עברה בסדר.”

דוגמא ליצירת אמון: “איך הייתה הפגישה עם עורך הדין?” “היא עברה בסדר. היום היה עמוס ומתוח, איגדנו את כל המסמכים יחד, ובקושי הצלחנו לעשות את זה בזמן. אבל בסוף שנינו חתמנו והוא אמר שזה ישלח מחר.”

4. אל תשמיט פרטים חשובים – הסיבה העיקרית שבגללה לא כדאי להשמיט פרטים חשובים היא שקשה להמשיך לייצר רצף ארוך של השמטות. אנשים יתחילו להרגיש בסטירות בסיפור, ותתחיל להיחשב בתור שקרן, אפילו אם השמטת רק מעט. ספר לאנשים פרטים שהם צריכים או רוצים לשמוע, אם תתחיל לספק מידע אמין אנשים יבטחו בך.

5. אם יש לך סודות, ספר זאת – אין צורך למסור את הסודות והרגשות האינטימיים שלך רק בכדי להיחשב ראוי לאמונם של אנשים. לכל אחד זכות לפרטיות. אולם, המפתח להיותך ראוי לאמון ובו בעת לשמור על פרטיותך, היא להציב את הגבולות באופן ברור.

לדוגמא: “אני לא מוכן עדיין לשתף אותך במה שאני מרגיש כלפי אשתי לשעבר כעת, אך אין לך ממה לדאוג.”

זה נותן לבן השיחה שלך הזדמנות להוכיח שהוא\היא מבינים וסבלניים, אך חשוב יותר, זה נותן לבן הזוג שלך תחושת ביטחון. אפילו אם הם לא אוהבים להיות ממודרים, הם יודעים שבמקודם או במאוחר אתה תבחר לחלוק. הניסיון להתנהג כאילו הסוד לא קיים בכלל יזלוג לבסוף בלי כוונה ויגרום לחשדנות.

6. אל תעוות את האמת – קרוב משפחה של “אל תשקר” הוא “אל תעוות או תכסה אמיתות”. לפעמים זה נראה לא משמעותי “לשנות” את האמת למשהו שלאגו שלך יהיה קל יותר לעכל.

לדוגמא: “אדם שלא מודה בכך שהוא מרושש יכול לטעון, שהוא איבד את כרטיס האשראי שלו. הטענה על אובדן כרטיס האשראי נראית לא מזיקה, אך הסיכון שהאמת תצא לאור (או הסיכון שהמאזין יתפוס את השקר) תשבור את האמון. ספר את האמת לא משנה המחיר.

7. שמור סודות – בלי רכילות! לעולם אל תספר את סיפורו של אדם אחר. זהו! תוכל לבטוח רק באנשים דיסקרטיים ובאנשים שיכולים לשמור את אותו שקט כשמדובר בסודות שלך.

8. אם שיקרת, הודה בזה – לפעמים זה מרגיש שאמירת דבר שקר היא בלתי נמנעת. עדיף להודות להתוודות על השקר במהירות האפשרית ולהסביר את הסיבות לכך. אם נתפסת, אל תכחיש. זה פשוט עוד שקר.

9. תקשר את הרגשות שלך – אנשים שמדברים בעובדות יבשות נתפסים כקרים ומרוחקים.

10. אמור את האמת – אם חשוב לך להיתפס כאדם ישר ודובר אמת, עליך להראות אומר אמת.

11. כבד את ההבטחות שלך – בכדי לזכות באמון אנשים צריכים לדעת שאפשר סמוך עליך.

12. שדר פתיחות

13. התנהג בצורה עקבית – זה מתייחס לאפשרות לסמוך עליך ולצפות ממך לדברים מסוימים. זה גם מעיד על יכולתך להפעיל שיקול דעת בהתמודדות עם סיטואציות שונות. הפגן נאמנות. זה מעיד על יכולתך להגן על אחרים, להיות באותו צד, בנוכחותם אך חשוב יותר, בהעדרם.

14. אל תפר הבטחות! קטנות וחסרות חשיבות ככל שיראו. אמון מושג כשאנשים מרגישים שניתן לסמוך עליך.

15. היה כשיר ומתאים –  זכה לכבוד והערכה מאחרים על ידי כך שתציג יכולות בין אישיות או מקצועיות מתאימות.

16. הפגן מוסר גבוה ויציב – זה חשוב במיוחד במערכות יחסים. האחר צריך להרגיש שלא תפגע בו או תבגוד בו או באמונו בשום דרך כאשר אתם לא ביחד. אל לאנשים לפקפק ביכולתך להיות נאמן ואמיתי.

17. היה ניטראלי כאשר אתה נמצא בסיטואציות קשות או מביכות – אל תבחר צד עד שאתה בטוח שאתה יודע את העובדות.

18. השתדל להיות אובייקטיבי והראה שאתה הוגן – כאשר אתה מקבל החלטות או מבצע פעולות חשוב איך אחרים יראו זאת מנקודת המבט של הוגנות ואובייקטיביות.

19. אל תפגין סטנדרטים כפולים – הראה עקביות בהתנהגות שלך.

אנא מלאו פרטים ליצירת קשר

האתר נבנה ועוצב ע”י אדאקטיב